Elektrické pohony - pohony bran


Od značky LIFE – pohony pro posuvné brány a křídlové brány

Je tu nová škála motorů pro posuvné brány ACER a pro křídlové brány OPTIMO. Oba motory jsou ve verzích 230V nebo 24V, a vždy záleží na váze a velikosti brány. Pro posuvné brány až do 400, 600 a 1000 Kg. A u křídových bran do 2/3/5 m křídlo.

Konstrukce z tlakově odlévaného hliníku nabízí maximální lehkost, a také zabezpečuje dokonalou stálost vůči povětrnostním vlivům. Odolný venkovní obal chrání před nárazy a nepohodou, jak elektronické, tak mechanické části. Tyto mají vynikající technické vlastnosti: celé tělo motoru je lakované epoxidovým práškem, zatímco mohutné převody jsou vyrobeny ze zvláštních materiálů.

Všechny funkce brány můžeme velmi jednoduše libovolně naprogramovat podle vlastních požadavků a podle typu použití. Ovládací panel přímo zabudovaný do ochranného obalu řídící jednotky je pohodlně dosažitelný.
Základní filozofií je bezpečnost. Proto mají pohony funkci kontrolovat v každém okamžiku polohu a rychlost brány a označit přítomnost případných překážek řídící jednotce. Ta okamžitě uvede do činnosti opatření, které zabrání každé nepříjemnosti. Pokud by ani to nestačilo, jsou tu ještě “koncové spínače”, které zaručují dvojnásobnou ochranu.